Kaymakamlığımız tarafından her ay ayrı bir mahallede düzenlenen Halk ve Güvenlik Toplantısı kapsamında, Eylül ayı toplantısı Şahpaz Mahallesinde gerçekleştirildi.
 
 
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 05/11/2016 tarihli 8154 sayılı talimatları gereğince, doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla 2016 yılından bu yana her ay düzenli olarak İlçemizin ayrı bir bölgesinde yapılan “HALK ve GÜVENLİK TOPLANTISI” nın 2018 Eylül ayı toplantısı 25.09.2018 tarihinde saat 14.30 da Şahpaz mahallesinde gerçekleştirildi. 
 
İlçemiz Kaymakamı Cafer SARILI’nın başkanlığında yapılan toplantıya; İlçemizdeki daire amirleri, mesleki kuruluşların temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarı ve mahalle halkı katıldı. 
 
İlçemiz Kaymakamı; toplantının amacından söz ederek, bu toplantılarda vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini doğrudan dile getirerek yapılması gerekenlerin en hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak olduğunu, vatandaşların talep ve isteklerini başta Mülki İdari Amiri olmak üzere daire amirleri ile temas kurarak iletmelerini, kamu hizmetlerinden en hızlı ve etkin bir biçimde faydalanmalarını, varsa sorunların çözümü noktasında ilgili kurumların gereken hassasiyeti gösterdiğini ve koordineli bir şekilde çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.
 
Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve genel asayişin sağlanması amacıyla; her türlü tedbirin alındığını belirterek,  halkımızın var olan şikayet ve sorunlarını mahallinde dinleyerek çözüme kavuşturmak amacıyla toplantı yaptıklarını, anında çözüme kavuşabilecek sorunların anında, sürece bağlı sorunlar varsa onunda süreç içerisinde çözümüne yönelik çalışmaların yürütüldüğünü belirterek halkımızı mahallinde dinledi.
 
Şahpaz mahalle muhtarı Recep SOYDAN söz alarak; toplantının kendi mahallesinde düzenlenmesinden çok mutlu olduğunu ifade ederek mahalle hakkında kısaca bilgi verdi. Acil yapılması gereken her hangi bir sorunlarının olmadığını, ancak küçük çaplı sorunların ise mahallinde kısa sürede çözümlendiğini belirtti.
 
Mahalle sakinlerine söz verilerek vatandaşlar dinlendi. Yapılması gerekenler ilgili mercilere iletilmek üzere not alındı.
 
Geçmişten Günümüze ÇORLU